Enevo Sports Afternoon

 baris
 23 Haziran 2019

Mart 2019 itibarı ile Finlandiya’ya yerleştim. Artık hayatımın kalanına burda devam edeceğim. Evevo (http://www.enevo.com) şirketinde çalışmaya başladım.

İş arkadaşlığı ve sosyal ilişkiler alışageldiğimizden biraz farklı buralarda. Genelde Ayda bir veya iki ayda bir (mesai saatleri içinde) bir yerlere gidip bir şeyler yapılıyor.

Mesai saati içinde şirket içinde kendimi kütüphanede gibi hissediyorum, bazen de bir robot gibi ama farkettim ki her geçen gün üretkenliğim daha da artıyor. Çünkü rahatsız edecek ya da konsantrasyonunuzu etkileyecek hiçbir şey yok, kimse kimsenin motivasyonunu bozmasın diye herşey elektronik ortamda (slack, mail, jira, confluence, vb.) yürüyor.

Neticede işin işleyişi ve çıktısı yüksek olunca motivasyon artıracak etkinlikler de yer alıyor.

Biz de Espoo yakınlarında bir ormana giderek eğlendik…. Hem de güzel eğlendik… Bazı fotoğrafları anı olsun diye burada paylaşayım istedim…

Önce pedalı olmayan KICK BIKE ile bisikletle kaykay arası bir deneyim….

Ardından uzun bir orman yürüyüşü….

Göl kenarına geldiğimizde güzel manzarada biraz dinlenmece….

Ardından bot ile göl ve rafting ama ne yazık ki hava öyle bir bozdu ki.. önce keşke gitseydik fikrindeydim.. ne kadar yağabilirdi ki.. sonra da iyi ki gitmemişim.. ben böyle bir yağmur görmedim.. göle çıkmış olsaydık su içinde olmayı bot üzerinde olmaya tercih edeceğimizden hiç şüphem yok….

Ve günü bir Fin klasiği olan Sauna Partisi ile bitirdik…..

 

 

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?